برج روشنایی

برج روشنایی

برج روشنایی (دکل روشنایی) امروزه جهت روشنایی محوطه های بزرگ مانند استادیوم ها، پارک ها، تفریحگاه ها، میادین، محوطه ساختمان ها نظیر بیمارستان ها، ساختمان های دولتی و کارخانجات و … مورد استفاده قرار می گیرند.
از این رو صنایع روشنایی صبا با بکارگیری ظرفیت بخش مهندسی خود اقدام به طراحی و ساخت برج روشنایی با امکانات ویژه نموده است.
پخش نور ثابت و یکنواخت، بدون خیرگی به لحاظ ارتفاع زیاد برج ها و برخورداری از سیستم فرود و صعود سبد پروژکتور، سرویس و نگهداری برج را آسان و ارزان نموده، زیرا برای تعمیر و نظافت پروژکتور و یا تعویض لامپ ها دیگر نیاز به جرثقیل نبوده و تعمیرکار به آسانی می تواند با بالا و پایین بردن پروژکتورها، اقدام به تعویض پروژکتور ها نماید.
برج روشنایی تلسکوپی صنایع روشنایی صبا از ارتفاع ۱۲ تا ۳۰ متر و با تعداد پروژکتورهای گوناگون در توان های مختلف قابل ارائه می باشد.
سیستم های کنترل و فرمان، مدارهای حفاظتی و … در تابلوی مجزا در داخل بدنه برج های روشنایی تلسکوپی تعبیه شده و فضایی را در داخل از برج اشغال نمی نماید .
از دیگر ویژگی های برج روشنایی تلسکوپی تولیدی صنایع روشنایی صبا نصب چراغ اعلام خطر در بالای برج روشنایی است که برای وسیله های پرنده مانند هواپیما و هلیکوپتر ها قابل شناسایی میباشد.
نصب میله برقگیر در نوک برج، اجزای الکتریکی و الکترونیکی برج را در برابر در برابر صاعقه، رعد و برق و ابر های باردار محافظت می نماید.
قابلیت روشن و خاموش کردن پروژکتورها توسط تایمر و یا سنسور فتوسل از دیگر ویژگی های برج روشنایی صبا می باشد.
در برج های نوری تلسکوپی سیستم صعود و فرود سبد پروژکتور ها به گونه ای طراحی و از قطعاتی استفاده گردیده که از ایمنی و حفاظت بالایی برخوردار است. مدار کنترل و فرمان مناسب با قطعات مرغوب از کمپانی های معتبر، سیستم قفل اینتر لاک اتوماتیک و … از جمله تجهیزات به کار گرفته شده در برج روشنایی صنایع روشنایی صبا می باشد.

Visited 1,504 times, 1 visit(s) today