نورپردازی نور ماه The Moon Lighting Effect

نورپردازی نور ماه
یکسری نورهایی از داخل زمین به سمت بالا بطور زیبایی درختان را روشن کرده و تصویرشان در سطح سیاه برکه نیز منعکس می شود

هیجان انگیز ترین مفهوم جدید در نورپردازی بیرونی ” نورپردازی نور ماه ” است. این واژه از این مفهوم گرفته شده است که محیط های بیرونی با نوری مانند ماه، کامل روشن می شود. منابع نور بین شاخه های درختان پنهان می شوند تا یک نور محو و سایه دار در گذرگاه ها و باغچه ها پدید آورند که بسیار متفاوت از روش های سنتی نورپردازی محیط های بیرونی می باشد.
روش سنتی نور پردازی محیط های بیرونی شامل فانوس ها، چراغ های روی پایه و منابع نور به سبک معابد ژاپنی برای روشن کردن ایوان ها و گذرگاه ها می باشد. مشکل اینگونه نورپردازی ها در این است که آنها نورهای کروی مجزایی تولید می کنند که تأثیر ناچیزی در روشن کردن گذرگاه ها، گیاهان دارند. به جای آن، تمام توجه بیننده را به خودشان معطوف می کنند و به عبارتی ویژگی های منظر را در محاق قرار داده و جلوه های معماری را برجسته می نمایانند.
راهکارهای عملی باید در ایجاد یک باغ نورپردازی شده با نور ماه مورد توجه قرار گیرند. روش ابتدایی این کار آویزان کردن چراغ هایی با ولتاژ کم، به درختان می باشد. بیشتر چراغ های طراحی شده برای این منظور چراغ های کم ولتاژ (۱۲ ولتی) می باشند.ولتاژ کم دارای مزیت هایی است مثلا نصب آسان برای مشترکین خانگی، یک سیستم با ولتاژ پایین برخلاف سیستم های ولتاژ بالا به تاسیسات زیرزمینی و کابل کشی برای نصب احتیاج ندارد. در ضمن پایه ها و حباب ها می توانند بسیار کوچک باشند به طوری که در بین برگ های درختان محو شوند و به طرز تعجب انگیزی نور خوبی تولید کنند.

Visited 635 times, 1 visit(s) today