پروژکتور smd
پروژکتور smd

پروژکتور smd و مزایای آن:

طول عمر زياد ( حدود ۵۰۰۰۰ ساعت )
روشن شدن سریع،رو رسیدن به حداکثر شار نوری در لحظه راه اندازی
مصرف برق بسيار کم و تلفات حرارتی کمتر در مقایسه با چراغ های بخار سدیم و متال هالید
عدم نياز به جريان راه اندازي بالا
مشابهت کیفیت نور تولیدی با نور آفتاب (CRI بالا)
عدم توليد پرتو هاي فرابنفش ( UV ) و مادن قرمز ( IR )
مقاوم بودن در برابر شوک الکتریکی، لرزش و ضربه

قابليت نصب در محيط هاي مرطوب و محيط هاي غبارآلود ( IP-65 )
سیستم دفع حرارت (Heat Sink) استاندارد
استفاده از ال ای دی های SMD

طراحی صنعتی مناسب
بدنه ۱۰۰ درصد آلومینیوم
مقاوم در برابر شوک الکتریکی، لرزش و ضربه
قابلیت اتصال به سیستم های خورشیدی (Solar)

تفاوت های پروژکتور SMD با پروژکتور LED:

پاسخ به این نکته که ما بین این دو پروژکتور کدامیک بهتر است امری غیر ممکن میباشد زیرا اولا کاربردهای این دو محصول کاملا با یکدیگر متفاوت می باشد و با توجه به محل کاربری و نیاز ما باید بهترین محصول انتخاب گردد. از طرف دیگر اصولا در تکنولوژی LED که SMD نیز زیر مجموعه آن می باشد کیفیت محصول بستگی زیادی به تکنولوژی ساخت آن دارد. این نکته شایان ذکر است که چیپ های LED و SMD های موجود در بازار از لحاظ مقدار نوردهی ، کیفیت نور ، طول عمر و قیمیت محصول تفاوت های بسیار زیادی با یکدیگر دارند.
ولی به هر حال این نکته قابل ذکر است که اولا نور دهی محصولات SMD بسیار وایدتر ( دارای زاویه تابش بیشتر) از محصولات LED می باشد، لذا جهت کابردهایی مانند روشنایی تابلو ها (پروژکتور خطی SMD را نیز ببینید) و یا هر مکانی که بخواهیم از فاصله نزدیم مساحت بیشتری را روشن کنیم پروژکتور SMD انتخاب مناسبتری است.
ولی از طرف دیگر پروژکتور LED این قابلیت را دارد که بسته به نیاز ما زاویه تابش آن را از ۵ تا ۱۲۰ درجه تغییر دهیم. در نتیجه قابلیت پرتاب نور بسیار بیشتری دارد. به همین دلیل جهت کاربردهایی مانند نورپردازی و یا روشنایی خیابان (به علت فاصله پروژکتور از سطح خیابان) و یا زمانی که می خواهیم فاصله دورتری را روشن کنیم و غیره پروژکتور LED انتخاب مناسب تری است.

Visited 6,339 times, 1 visit(s) today